Perşembe, Temmuz 26, 2007

"SECRET" (ÇEKİM YASASI) SIRRI DUA'DA MI GiZLİ?

Hatırlıyorum da yıllar önce annem beni severken “benim kızım büyünce ingilizce öğretmeni olacak” diye başlar ve benimle ilgili hayallerini sanki bir hikâye gibi anlatırdı. Yıllar geçti ve ben “ingilizce öğretmeni”oldum. Rahmetli teyzem her Hıdırellez zamanı hayallerini kağıda döker, resimler çizerdi. Hayallerinden biri olan eve bir süre sonra sahip olduğunu hatırlıyorum. Acaba kaçımız bu verdiğim iki örneğe yakın örneklere hayatı boyunca şahit olmuş ya da yaşamıştır? Son zamanlarda oldukça popüler olan “Secret”tan çok daha önce yayınlanan Türkiye’de ilk basımı 1996 yılı olan Joseph Murphy’nin yazdığı “Biliçaltının Gücü” adlı kitapta belki de onlarca benzer gerçek hayat hikâyeleri ile dolu.

Peki, bu iki eserin özellikle herkesin daha çok okuduğu “Secret”ın (çekim yasasının) sırrı nedir? Arzu edilen durum ya da maddeye ulaşmanın yolu bilinçaltındaki saklı olan “güç”le temasa geçip onu aktive etmek suretiyle arzu edilene ulaşmaksa, bu “güç” nedir?

Tasavvuf ve Bilim sitesinde (http://ahmedbaki.com/turkce) "Aynadaki Evren" kitabının yazarı Ahmed Bâki, "çekim yasasını" kullanma faaliyetinin "dua" diye bildiğimiz çalışmanın ta kendisi olduğunu yazıyor ve 9.9.1999 tarihli yazısında şu açıklamayı yapıyor: "İnsan dua ettiğinde, tüm yönelimi ve istemi tamamen kendi iç dünyasında gerçekleştiği halde, ettiği duanın sonuçlarının dışında diye bilinen bu fizik dünyada ortaya çıkması, düşüncelerimizle dünyamız arasındaki bağın ve birliğin açık bir göstergesidir..."
http://ahmedbaki.com/turkce/kitaplar/ayna/ayna05.htm

Bu çok değerli bilgiye ek olarak 4 Haziran 2007 tarihinde yayınlanmış bir röportajdan önemli bir kısmı sizlerle paylaşmak istiyorum:

“... Haşmet Babaoğlu, Mevlana’nın bir deyişini yazdı: "Sen düşünceden ibaretsin. Geriye kalan et ve kemiksin. Gül düşünür, gülistan olursun. Diken düşünür, dikenlik olursun! ... "
"http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=245663

Tüm bu bilgiler ışığı altında "Secret"ın işaret ettiği çekim yasası sırrı DUA’da gizlidir" diyebiliriz. Yeter ki, duanın yukarıdaki bir tanrıdan istekte bulunmak olmadığının farkında olalım ve "Allah" ismiyle işaret edilen varedicimize ait özümüzdeki güçleri harekete geçirmek olduğu bilinciyle isteyelim...

1 yorum:

ESİN TEZER dedi ki...

Aylin'cim,
Yazın çok güzel olmuş.
Konuları birbirine güzel bağlamışsın.
Seni kutlarım...
Esin Tezer